PODPORA BETÁNII

Milí přátelé,

ze všech stran se na nás v dnešní době valí špatné zprávy o přetížení nemocnic, vyčerpaných zdravotnících apod. Všichni potřebují naši podporu – tím, že na ně budeme myslet, budeme se za ně modlit, ale také budeme aktivně pomáhat třeba tím, že budeme důsledně dodržovat všechna opatření. Různé skupiny pak svoji podporu vyjadřují také různými akcemi a dary.

I my jsme se rozhodli podpořit zdravotníky a pečovatele nám nejbližší – pracovníky střediska Diakonie naší církve Betánie v Náchodě. I oni se potýkají s mnoha problémy souvisejícími s Covid-19. Nákaza se jim bohužel nevyhýbá a zorganizovat vše tak, aby nedošlo ke katastrofě není jednoduché. Nasazení zaměstnanců je vysoké a situace extrémně těžká.

Proto jsme se rozhodli podpořit zaměstnance nejen našimi modlitbami, myšlenkami a slovní podporou, ale zpříjemnit jim jejich služby i materiálně. Tak, jako se v naší společnosti peče do nemocnic, my budeme péct pro Betánii.

S panem ředitelem a vrchní sestrou máme domluvené, že jim můžeme vozit napečené dobroty tak, abychom pokryli, pokud možno, všechny směny. Proto bude vítán každý, kdo by se chtěl k této aktivitě přidat. V úterý, čtvrtek a neděli (9., 11. a 14. 3.) budeme shromažďovat naše dary v náchodském sborovém domě, případně se můžeme domluvit na vyzvednutí u vás. Ve středu, pátek a pondělí dopoledne je poté povezeme do Betánie. Protože Betánie není velké středisko, musíme napečené dobroty dobře rozvrstvit. Prosíme proto VŠECHNY, kteří chtějí přispět, aby se domluvili s naší sborovou sestrou, Pavlou Šašinkovou, na konkrétním termínu odevzdání.

Pokud se někdo na pečení necítí, v Betánii uvítají taktéž zrnkovou kávu do kávovaru a mléko do kávy.

Všechny krabice s dobrotami označte, prosíme, složením kvůli alergenům!

Kontakty pro dotazy a předání darů:

Pavla Šašinková

Tel. 602 289 567

e-mail: pavla.krapacova@seznam.cz

Předem velmi děkujeme všem, kteří se do pomoci zapojí.